STOJANTIESIEMS

Priežastys studijuoti Kolpingo kolegijoje

Kolpingo kolegijoje veikia reglamentuota ir nuolat prižiūrima kokybės valdymo sistema, kuria siekiama nuolat vykdyti veiklą, atitinkančią visų suinteresuotų šalių (studentų, dėstytojų, administracijos, absolventų, darbdavių, socialinių partnerių ir kt.) įtraukimu į studijų kokybės tobulinimo procesus, aiškiu ir skaidriu atsakomybės pasidalijimu, palankios aplinkos kokybei užtikrinti kūrimu. Šiuo tikslu Kolegija yra:

  • nustačiusi kokybės užtikrinimo sistemos procesus, seką ir sąveiką;
  • nuolat apsirūpina reikiamais ištekliais ir informacija šių procesų vykdymui ir kontrolei;
  • kontroliuoja, matuoja ir analizuoja šiuos procesus;
  • imasi veiksmų, kad būtų pasiekti suplanuoti rezultatai ir nuolat tobulinami procesai.

Kolpingo kolegija yra autentiška ir išskirtinė:

  • skiriamu ypatingu dėmesiu studento asmenybės ugdymui, jo orumo ir saugumo užtikrinimui;
  • krikščioniško socialinio mokymo principų laikymusi ir puoselėjimu;
  • savalaikėmis studijų programomis, orientuotomis į eko mąstymą ir darnų vystymąsi;
  • kokybišku studijų procesu, užtikrinančiu aukštą parengtų specialistų ir jų įsidarbinimo lygį;
  • dėstytojų profesionalumu ir atvirumu naujoms idėjoms, pasirengimu ir stipria motyvacija priimti laikmečio iššūkius;
  • partnerystės ir bendruomeniškumo idėjų puoselėjimu ir realia praktika grindžiamu efektyviu bendradarbiavimu su socialiniais partneriais, kitomis aukštosiomis mokyklomis, profesinėmis, bendrojo lavinimo mokyklomis, verslo pasauliu.

Kolpingo kolegijoje nuosekliai ir palaipsniui ugdomi studentų gebėjimai, kurių jiems reikės besikeičiančioje darbo rinkoje ir kurie būtų pritaikomi ne tik profesinėje veikloje, bet ir asmeniniame bei visuomeniniame gyvenime. Ypač akcentuojamas eko mąstymo, kūrybingumo ir novatoriškumo gebėjimų ugdymas. Šie siekiniai įgyvendinami per inovatyvios didaktikos taikymą. Tokia didaktika skatina studento iniciatyvą, savarankišką mokymąsi, aktyvų įsitraukimą, kūrybingą praktinę veiklą bei dėstytojo ir studento partnerystę. Orientuojamasi į studento poreikius, didžiausią dėmesį skiriant studijuojančiojo individualiems mokymosi rezultatams. Veikia Studentų paslaugų centras, konsultuojantis akademiniais, karjeros, finansiniais ir psichosocialiniais klausimais.

Kolpingo kolegijoje kiekvienas asmuo yra skatinamas judėti tik į priekį ir praplėsti savo galimybių ribas, kuriant tiek savo, tiek kitų gerovę. Visuomet stengiamasi išgirsti kiekvieno balsą, tikėti kiekvieno galimybėmis ir įgalinti tam, kad jis tiek profesinėje veikloje, tiek asmeniniame gyvenime galėtų tuo pačių dalintis su kitais. Kolegija pripažįsta, jog kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo jo finansinių, socialinių ar fizinių galimybių, turi teisę į kokybišką aukštąjį mokslą, tad Steigėjo stipendijomis siekiama padėti motyvuotiems, tačiau mažiau galimybių turintiems asmenims sudaryti sąlygas siekti aukštojo mokslo dipomo, atrasti ir pasirinkti savo profesinį bei asmeninį kelią. Taip pat kiekvienam, kuris rodo didelį norą, motyvaciją, siekia aukštų mokymosi rezultatų, yra aktyvus sportinėje, visuomeninėje, kultūrinėje veikloje, kurioje atstovauja Kolegiją, yra skatinamas vienkartinėmis Steigėjo stipendijomis.

Kolegija priklauso tarptautiniam Kolpingo tinklui, vienijančiam daugiau kaip 60 pasaulio šalių ir daugiau kaip 400 000 narių. Kolegija taip pat priklauso tokiems tarptautiniams tinklams kaip:

  • UASNETtaikomųjų mokslų universitetus vienijantis tinklas;
  • FEECA– Europos katalikų suaugusiųjų švietimo federacija;
  • IFCU– Tarptautinė katalikiškų aukštųjų mokyklų federacija;
  • EASSW– Europos socialinio darbo mokyklų asociacija;
  • ERIS– Europos socialinio darbo tyrimų institutas.

Besimokantiems sudarytos sąlygos studijuoti ar atlikti praktiką užsienyje, pasitelkiant Erasmus+ mobilumo programos bei tarptautinio Kolpingo tinklo siūlomomis galimybėmis. Kolegija aktyviai bendradarbiauja su daugiau kaip 150 socialinių partnerių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, tad studentų įsidarbinimo rodiklis siekia net 90 procentų.

Kolpingo kolegijoje aktyviai veikia Studentų atstovybė, kuri visuomet pasiruošusi padėti studentams. Kolegijos studentai – tai aktyvios, socialiai atsakingos, kūrybiškos ir žaismingos asmenybės, kurių dėka Kolegijoje kuriama bendrystė. Greta studijų proceso organizuojami įvairūs renginiai, kurie suteikia geros energijos užtaisą kiekvienai dienai.

Kolegija turi labai aiškią ugdymo filosofiją, paremtą Kolpingo mokymo(si) principais, priklauso didžiuliam tarptautiniam Kolpingo tinklui bei rengia Kauno regiono, šalies ir Europos darbo rinkos poreikius atitinkančius specialistus, gebančius ne tik taikyti studijų metu įgytas žinias ir įgūdžius, bet ir savo veikloje remtis krikščioniška morale. Per savo veiklos laikotarpį Kolegijoje susiformavo tokia aukštosios mokyklos kultūra, kuri priima ir apjungia skirtingus požiūrius, nukreipdama juos darbui viena kryptimi, įgalina veikti vidinę inerciją, skatina laikytis mokymosi visą gyvenimą nuostatų ir susitelkti siekiant aiškių ir ambicingų tikslų.

Kolegijos steigėjas yra Lietuvos Kolpingo fondas – katalikiška labdaros ir paramos organizacija, vienijanti socialiai atsakingus žmones, veikiančius savipagalbos principu; dalininkas – Kolping Bildungswerk Wuerttemberg (KBW), Vokietija. Kolegiją remia Tarptautinė Kolpingo draugija (www.kolping.net), vienijanti virš 400 tūkst. narių 60-tyje pasaulio valstybių. Draugijos centras yra Vokietijoje, Kiolno mieste, kur savo veiklą pradėjo draugijos įkūrėjas – palaimintasis Adolfas Kolpingas. Pal. A. Kolpingas – vienas žymiausių XIX a. socialinio katalikiškumo vadovų ir puikus socialinis auklėtojas, kurio veikla, įgijusi platų tarptautinį mastą, tęsiama iki šiol (plačiau http://lkd.kolping.lt/apie-draugija).