Raimund Egger. Buvęs Kolping Ingostadt Akademijos ilgametis vadovas

Nuo 1983 m. Raimund Egger pradėjo dirbti įvairiose Kolpingo draugijos pareigose: Augsburgo Kolpingo švietimo centre, Lautracho pilies vadybos centre ir iki 2012 m. – Ingolštato Kolping akademijoje. Pirmoji pažintis su Kolpingo bendruomene užsimezgė draugo dėka. R. Egger susižavėjo Kolpingo dinamika, su kuria praktinė pagalba gyvenime buvo įgyvendinama per švietimą asmeniui ir visuomenės labui.

1990 – 1996 m. Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vardu, bendradarbiaudamas su Kauno technologijos universitetu, kaip Lautracho pilies vadybos centro projektų vadovas, organizavo vadybos mokymus jauniems vadovams – taip čia, Lietuvoje, užsimezgė ryšiai su kun. Sauliumi Filipavičiumi ir pirmaisiais Lietuvos Kolpingo draugijos darbuotojais bei draugiškai, be jokių oficialių pareigų, lydėjo Kolpingo plėtrą Lietuvoje.

Prisimindamas įsimintiniausius įvykius, Raimund Egger pamena susitikimą su kun. Sauliumi Filipavičiumi, kuomet tvarkė pusiau sugriuvusį Troškūnų vienuolyno ansamblį. Tuometinė situacija leido iš arti susipažinti su Lietuvos žmonių padėtimi, o po kelerių metų Kaune jau veikė Kolpingo kolegija, kuri šiemet mini 25-metį. R. Egger teigia: „Šiandien esu dėkingas, kad galėjau stebėti, kaip atsidavę žmonės drąsiai, sunkiai dirbdami ir nepalaužiamai pasitikėdami prisidėjo prie naujos visuomenės kūrimo.“

„Kolpingo kolegija savo misiją sieja su profesinių žinių perdavimu, socialiniu mokymu ir socialinio įsipareigojimo motyvacija. Kolpingo kolegija taip pat pavyzdingai vykdo šią misiją, nes suteikia galimybę studijuoti ir ekonominius sunkumus patiriantiems jaunuoliams“, – kalbėjo R. Egger.

25-mečio proga Raimund Egger siunčia linkėjimus: „Sveikinu visus, kurie sukūrė pasaulyje vienintelę ir unikalią tokią Kolpingo kolegiją, kartais su neįtikėtinu asmeniniu atsidavimu. Linkiu Kolpingo kolegijai, kad jauni žmonės tęstų šį darbą ir kad nė vienas iš įkūrėjų nebijotų didžiuotis tuo, kad niekada nepasidavė. Nesustokite!“