Naujienos ir aktualijos
Įvyko tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Bendruomeniškumo skatinimas darnaus vystymosi kontekste“
- 22 kovo, 2022
- Posted by: Gintarė Milčė
- Category: Naujienos

Darnus vystymasis įgauna vis didesnę prasmę šiuolaikiniame pasaulyje. Bendruomenės atlieka visaverčio socialinio partnerio vaidmenį dalyvaudamos sprendžiant šalies ekonomines, socialines, politines, kultūrines, aplinkosaugines ir kitas darnaus vystymosi problemas. Bendruomenės, pasižymėdamos socialinių ryšių savanoriškumu ir nesavanaudiškumu, moraline vienove ir atsakingumu, bendravimu ir solidarumu bei socialine tapatybe skatina darnaus vystymosi nuostatų įgyvendinimą.
Konferencijos metu bendruomeniškumo skatinimo darnaus vystymosi nuostatų įgyvendinimo klausimai (jaunimo patirtys bendruomenės veiklų kontekste, iššūkiai ugdant bendruomeniškumą, eko sąmoningumo skatinimas bendruomenėse, bendruomeniškumo skatinimas per savanorystę, negalią turinčių asmenų įtrauktis į darnaus vystymosi veiklas ir kt.) bus diskutuojami įvertinus skirtingas Europos šalių patirtis, aptariant kylančius iššūkius bei dalinantis gerąja patirtimi.
Kolpingo kolegija, kurios veikla grindžiama darnios plėtros, integralios ekologijos bei verslo socialinės atsakomybės principais, š. m. kovo 17 d. organizavo tarptautinę mokslinę-praktinę konferenciją „Bendruomeniškumo skatinimas darnaus vystymosi kontekste“. Konferencija sulaukė ypatingo dėmesio. Joje dalyvavo apie 200 Lietuvos ir užsienio įvairių mokslo sričių tyrėjų, mokslininkų, praktikų, klausytojų iš skirtingų mokslo, verslo bei viešojo sektoriaus organizacijų, kuriems bendruomeniškumo skatinimas ir darnus vystymasis šių dienų pasaulio kontekste yra prioritetas.
Konferencijos dalyviai skaitė pranešimus ir dalinosi savo įžvalgomis ir patirtimi konferencijos plenariume bei dvejose sekcijose:
- Promoting Community in the Context of Sustainable Development (pranešimai vyko anglų kalba).
- Socialinės inovacijos darniai plėtrai.
- Iššūkiai ugdant bendruomeniškumą.
Konferencijos dalyviai dalijosi savo mokslinėmis įžvalgomis ir gerąja praktine patirtimi ieškodami atsakymų į klausimus: kaip išlaikyti savaorių motyvaciją, kaip skatinti benruomenškumą per skaitmenizaciją, kaip dirbtinis intelektas integruojamas į visuomenę, kokios sąsajos tarp ekoturizmo ir kitų alternatyvių turizmo rūšių bei daugelis kitų.
Nuoširdžiai dėkojame visiems konferencijos dalyviams, skaičiusiems pranešimus, dalyvavusiems diskusijose, bei klausytojams. Tikime, kad bendruomeniškumo tema ir darnaus vystymosi tematika išliks aktuali ir ateityje, todėl laukiame naujų susitikimų.